Söz Tepsisi

Ömür boyu sürecek mutlu bir birlikteliğin temelleri atılırken çeşitli gelenek, görenek ve ritüeller yerine getirilir. Farklı kültürlere sahip çiftler, bu aşamada birbirlerine saygı göstererek ortak yolu bulmalıdırlar. Evliliğe doğru atılan ilk adımlar, kuracağınız aile içindeki huzuru da direkt ve ya dolaylı yoldan etkileyebilir. Ailelerin rızası kazanılarak evlilik yoluna girilmesi elbette ki çok önemlidir. Ailelerin rızasını kazanmakta en etkin rol çiftlere düşüyor. Çiftlerin birbirlerinin kültürlerine ve anlayışlarına karşı göstereceği saygı, ailelerin bu ciddi adıma da manevi olarak destek olmasını sağlayacaktır.

Evlilik yolunda atılan adımlar:

  • Kız isteme
  • Söz
  • Nişan
  • Nikah
  • Kına gecesi
  • Düğün

Söz Hazırlıkları

Pek çok dil, din ve ırka ev sahipliği yapmış Anadolu’da her yörede uygulanan ritüellerin başında kız isteme töreni gelir. Kız isteme töreninde damat tarafının büyüğü, kız tarafından bir büyüğüe hitaben kızlarını oğullarına istediklerini belirtir. Karşı tarafında rızası ve sözü alınır. Bu söze istinaden çiftlerin birbirlerine olan bağlılıklarını temsil eden alyanslar, karar verilen tarihte takılır. Ardından özellikle kız tarafı tarafından söz günü için çeşitli hazırlıklar yapılmaya başlanır. Söz hazırlıkları sırasında ihtiyacınız olan ilk şeyler söz elbisesi ve alyansların taşınağı söz tepsisi almaktır.

Söz Tepsisi

Söz hazırlıkları sırasında ihtiyacınız olan şeylerin başında çiftlerin birbirlerine olan aşkını, sevgisini, aidiyetini ve bağlılığını simgeleyen alyansların taşınacağı söz tepsisi gelmektedir.

Birbirinden güzel söz tepsisi modelleri Çakıltaşı Tasarım tarafından kişiye özel olarak üretilmektedir. Tüm ürünlerimizin gold ve gümüş renk seçenekleri vardır. Ayrıca ürünlerin üzerinde bulunan çiçek ve kurdeleler ile yazılar arzu ettiğiniz gibi değiştirilebilmektedir.

Sipariş

Size özel olarak ürünlerimizi hazırlayabilmemiz için bizler ile sipariş anında taleplerinizi paylaşmanız gerekmektedir. Sipariş vermek için bizler ile Whatsapp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

+90 530 730 56 97

Whatsapp

Teslimat

Siparişleriniz düşlerinizdeki gibi özenle hazırlanmaktadır. Bu özeni ürünü paketlerken de gösteriyor ve kargo şirketlerine teslim ederek sadece Türkiye’nin değil Almanya, Fransa, Hollanda, Belçika, Danimarka, İsveç, Avusturya, İngiltere kısacası Avrupa’nın tüm şehirlerine kargolanmaktadır.

Bizlerle iletişime geçmek için aşağıdaki butonları tıklayabilirsiniz!