Damat Fincanı

Anadolu’nun hangi bölgesinde yaşarsanız yaşayın hepimizin bildiği ve uyguladığı ortak gelenek ve göreneklerimiz vardır. Bunlardan bir tanesi de kız isteme törenidir. Evlilik kararı alan çiftleri bekleyen ilk durak kız isteme törenidir. Bu töreninde vazgeçilmez ritüellerden biri de damat adayının kahvesine tuz atılmasıdır.

Peki kahveye neden tuz atılır?

Kahveye tuz atılma geleneğinin sebebi kız babasının kızına dönüp bu işe gönlünün olup olmadığının sorması halinde kızın utanması veya çekinmesi durumunda rahat yanıt verememesinin önüne geçmektir. Kısacası gelin hanım damat beyin kahvesine tuz atarsa, damadı beğendiğini ve bu işte gönlü olduğunun bir göstergesidir.

Yukarıdaki damat fincanı modellerimizin yanı sıra instagram sayfamızda da yer alan tüm modeller size özel olarak tasarlanmaktadır. Ürünlerin üzerinde bulunan çiçek, kurdele ve yazılar isteğinize göre üretilebilmektedir. Bunun için yapmanız gereken tek şey Whatsapp hattımıza tercih etmiş olduğunuz modelin görselin gönderip üzerinde yapılmasını istediğiniz değişiklikleri belirtmeniz halinde düşlerinizdeki tuzlu kahve setine sahip olabilirsiniz.

+90 530 730 56 97

Whatsapp

Farklı bir şehirde veya ülkede yaşıyorum. Sipariş verebilir miyim?

Merkezimizin İstanbul’da olmasına rağmen Türkiye’nin tüm şehirlerine ve başta Almanya, Hollanda, Fransa, İsviçre, Azerbaycan, Irak, Avusturya olmak üzere yurtdışına sürekli gönderim yapmaktayız.

Bizlerle iletişime geçmek için aşağıdaki butonları tıklayabilirsiniz!