Nişan Töreni Nasıl Yapılır?

Kız isteme ve söz töreni derken sıra nişan törenine geldi. Aklınızda onlarca soru olacaktır. Tabi bunların başında nişan nasıl yapılır sorusu geliyor. Son zamanlarda söz ve nişan törenini birlikte düzenleyen gelin adayları da var. Nişan töreninizi evde ve ya bir mekanda düzenleyebilirsiniz. Her ikisi için de ne gibi hazırlıklar yapabileceğinizden ve sizlere hangi konularda yardımcı olabileceğimizden kısaca bahsedeceğiz.

Evde Nişan Organizasyonu

Yukarıda da belirttiğimiz gibi son yıllarda evde nişan organizasyonu düzenlemeyi tercih eden pek çok gelin hanım var. Evde düzenleyeceğiniz bu organizasyon için öncelikle bir konsept belirlemeniz gerekiyor. Genel olarak nişan masası süsleme malzemeleri gold, gümüş, siyah, aynalı gibi seçeneklere sahip masa setleriyle düzenleniyor. Bu masa setlerinin içeriğinde üçlü jardinyer takımı, vazolar, şamdanlar, pasta yükseltisi bulunmaktadır. Bu setler sayesinde hazırlayacağınız nişan masasını süsleyebilirsiniz. Ayrıca pleksi masa isimliği de tercih ederek eşinizin ve sizin isimlerine de masa üstünde yer verebilirsiniz. 

Hazırlamış olduğunuz nişan masasının arka fonunda yer verebileceğiniz masa süslemelerine ise duvar süslemeleri sayfasından inceleyebilirsiniz. Duvar süslemesinde gelin ve damadın baş harfleri veya isimleri yazılabilmektedir. Masa setinizle aynı renkte olması daha şık bir görüntü için önerilebilir. 

Hazırlayacağınız masa üzerinde yer alan jardinyer takımında pastaya ve diğer iktamlarınıza yer verebilirsiniz. 

Çiftlerin birbirlerine olan aidiyetini simgeleyen yüzüklerin taşınacağı nişan tepsisi modeli de size özel olarak süslenmektedir. 

Mekanda Nişan Organizasyonu

Nişan merasimi için seçeceğiniz mekanlar farklılık gösterebilir. Açık bir alan veya kapalı bir alanda etkinliği yerine getirebilirsiniz. Düğün salonları, restoran, cafe, kır bahçesi, otel, tekne gibi mekanlarda organizasyonunuzu düzenleyebilirsiniz. Düğün salonu dışundaki mekanlarda süsleme malzemelerinin istediğiniz kadar olması çok mümkün değildir. Bu nedenle kendiniz bir süsleme yapmalısınız. Tüm ürünleri tek bir noktadan temin edemeyebilirsiniz. Daha kapıdan girerken davetlilerinize bir hoşgeldin demek için karşılama panosu temin edebilirsiniz. Bu törende bir nişan masası süslemek isterseniz ihtiyacınız olan ürünler jardinyer, vazo, şamdan, pastalık ürünlerinin tamamını sayfamızdan seçebilirsiniz. Ayrıca arka fonunuz için bir pleksi duvar süslemesi de olmalıdır. Nişan hediyelikleri için de nikah şekeri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. 

Bizlerle iletişime geçmek için aşağıdaki butonları tıklayabilirsiniz!