Nikah İşlemleri

Evlilik kararı alan çiftlerin, resmi olarak nikah işlemlerini başlatabilmeleri için gerekli olan belgeleri sizler için listeledik.

Nikah İşlemlerinde Gerekli Evraklar

  • T.C. Kimlik Belgesi (Nüfus cüzdanı). Eğer kimlik yenileme işlemi için geçici kimlik verildiyse geçici kimlik belgesi. Bu belgelerin aslı ve ikişer adet fotokopisi.
  • Aile hekiminden alınan sağlık raporu. Hem aç karnına gidip kan vermeniz hem de Verem Savaş’ta röntgen çekilmeniz gerekiyor. Aile hekiminizden randevu almakta güçlük çekiyorsanız farklı bir sağlık ocağına talebinizi iletirseniz yardımcı olacaklardır. Verem Savaş’tan sonucu aynı gün alabilirsiniz. Kan testinin sonucu ise 2-3 gün sonra alınabiliyor. Raporların geçerlilik süresi 6 ay.
  • Beşer adet vesikalık fotoğraf. (Biyometik kabul edilmiyor)

Yukarıdaki belgelerle birlikte evlendirme dairesine başvuruda bulunabilirsiniz. Tabi evlendirme dairesine de öncesinde telefon açıp gerekli belgelerin teyidini alabilirsiniz.

Evlilik sonrası kendi soyadını da kullanmak isteyen hanımların, 2 nüshadan oluşan bir dilekçeyi başvuru sırasında doldurmaları gerekmektedir.

Düğün ve nikah törenine katılan davetlilerinize sunabileceğiniz birbirinden şık nikah şekeri modellerini incelemek için sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Bizlerle iletişime geçmek için aşağıdaki butonları tıklayabilirsiniz!