Blog

Nişan Töreni

Evliliğe giden yol mutluluk ve heyecanlı olduğu kadar meşakatlidir. Kız istemesinden tutun da düğüne kadar hepsi birbirinden güzel anıları barındırırken, stres seviyesininde bir hayli fazla olduğu süreçlerdir. Bu nedenle evlenecek olan çiftler ile ailelerinin karşılıklı olarak anlayışlı ve saygılı olarak birbirlerine gerekli hoşgörüyü göstermeleri gerekir. Bu uyarımızın ardından nişan töreni nasıl yapılır sorusunu yanıtlayalım.

Nişan Töreni Nasıl Yapılır?

Nişan töreni evlilik yolunda atılan adımların başında gelmektedir. Nişan töreninde amaç çiftlerin birbirlerine olan aşkını, bağılılığı ve aidiyetini simgeyelen alyanslar takılmasıdır. Alyansların içerisinde ise gelin ve damadın adı yazılıdır.

Nişan töreni evde, dışarda ve ya bir mekanda yapılabilir. Bu tamamen kişiye, kültüre, bütçeye göre tamamen organizasyonu düzenleyecek kişilere bağlıdır. Organizasyon sırasında yapılanlar bir bakıma düğünün provasıdır. Ki bazı yörelerde nişan organizasyonu için gelin tarafının düğünü olarak görülür.

Nişan töreni sırasında gelin ve damat sahneye doğru ilerler ardından belirlenen bir konuşmacı gelin ve damat adaylarının arasında belirir. Ardından evliliğin önemi ve güzelliğini vurgulayan bir konuşma yapılır. Son olarak güzel temmeniler ve ya dualar ile konuşma sonlandırılarak kurdeler kesilir.

Nişanlanan çiftler, mutluluklarını bir dans ile süslerken davetlilerde buna eşlik edebilir. Bu dansın ardından eğlence bölümüne geçilir ve daha hareketli şarkılar ile bir cümbüş havasında nişan töreni ilerler. Gecenin sonunda tüm davetlilere kısa bir teşekkür konuşması yapılır.

Nişan Masası

Evliliğe giden ilk adımlardan biri olan nişan töreni sırasında sizleri yalnız bırakmayan sevdikleriniz için hazırlayacağınız nişan masası için ihtiyacınız olan tüm ürünler Çakıltaşı Tasarım‘da! Sunum masanız için ihtiyacınız olan jardinyer modellerinden tutunda, konuklarınıza dağıtacağız nişan hediyelikleri dahi Çakıltaşı Tasarım tarafından size özel olarak hazırlanmaktadır.

Nişan masası üzerinde tercih edebileceğiniz jardinyer modellerinden bir kaçı:

Diğer jardinyer seti ürünlerimizi görmek için instagram sayfamız olan @cakiltasi.tasarim sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca sizleri yalnız bırakmayan sevdiklerinize ve davetlilerinize sunabileceğiniz nişan hediyesi modellerinden bazıları:    

Tüm ürünlerimizi incelemek için instagram sayfamız olan @cakiltasi.tasarim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz!

Bizlerle iletişime geçmek için aşağıdaki butonları tıklayabilirsiniz!