Tuzlu Kahve Hikayesi

Mutlu bir birlikteliğin evliliğe dönüşmesi için atılan adımların başında kız isteme töreni gelmektedir. Kız isteme töreninin olmazsa olmazlarından bir geleneğidir  gelin adayı, damat adayına tuzlu kahve ikramında bulunması. Pek çok kişi kahveye neden tuz atılır sorusunu soruyor. Bunun bir kaç farklı sebebi olsa da bunlardan en çok bilinen ve kabul gören iki tanesi şunlardır.

 

Elinden zehir olsa içerim

Gelin hanım tarafından ikram edilen tuzlu kahveyi yüzünü ekşitmeden içen damat adayı bir nevi “Senin için her şeyi yaparım. Elinden zehir olsa içerim” demek ister.

damat fincanı, damat fincanı tepsisi, damat fincanlari

Damat adayını beğendim

Görücü usülü kız isteme töreninde gelin adayı kahveye tuz koyarsa “Damat adayını beğendim” demek ister.

 

Rızam var

Kız isteme töreninde gelinin babası kızına döner ve bu evliliğe rızasının olup, olmadığı sorulur. Bu soruya cevabı damat beyin kahvesine tuz atarak cevap verirseniz, böyle bir soruyla da karşılaşmazsınız:)

Tuzlu Kahve Seti

Ömür boyu unutulmayacak kız isteme töreni sırasında yaşatılacak tuzlu kahve ikramı geleneği sırasında ihtiyacınız olacak tuzlu kahve seti, Çakıltaşı Tasarım tarafından size özel olarak üretilmektedir.

Ürünler üzerinde yer alan çiçek ve kurdeleler arzu ettiğiniz gibi değiştirilmektedir. Diğer seçenekleri görmek için internet sitemizin Damat Fincanı başlığını ya da instagram sayfamız olan @cakiltasi.tasarim sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca Whatsapp Sipariş Hattımız olan 0530 730 56 97 numarasından bizimle iletişime geçerek ürünler hakkında bilgi alabilir ve sipariş geçebilirsiniz.

Türkiye’nin hatta Avrupa’nın tüm bölgelerine anlaşmalı olduğumuz kargo firmaları tarafından siparişleriniz ulaştırılmaktadır.

 

Bizlerle iletişime geçmek için aşağıdaki butonları tıklayabilirsiniz!